advertise
خرید راهبند اتوماتیک در اصفهان

خرید راهبند اتوماتیک در اصفهان

راهبند اتوماتیک

راهبند اتوماتیک به سیستمی گفته می‌شود که در ورودی مکان‌هایی مانند پارکینگ منزل مسکونی بیمارستان‌ها مراکز خرید ادارات عوارضی جاده ها و پارکینگ های عمومی نصب می گردد کار این سیستم جلوگیری از ورود غیرمجاز بازدارندگی و هشدار به وسایل نقلیه می باشد که در صورت مجاز بودن وسیله نقلیه مجوز ورود توسط نگهبانان سیستم کنترل تردد صادر می‌شود.راهبند های اتوماتیک قابلیت اتصال به انواع سیستم های کنترل تردد را دارند.
 مجموعه ابتکار علاوه بر فروش راهبند اتوماتیک، عرضه کننده انواع راهبند در اصفهان اعم از  راهبند بازوئی و راهبند پارکینگ و ... می باشد. شما می توانید برای خرید انواع راهبند در اصفهان  و همچنین سایبان برقی در اصفهان با این مجموعه در تماس باشید.

راهبند اتوماتیک به دسته کلی تقسیم بندی می شوند

راه بند اتوماتیک بازویی road barrie

راهبند کف خواب یا سطحی road blocker

راهبند ستونی bollard


راهبند اتوماتیک بازویی میله ای

یکی از پرکاربرد ترین و پرفروش ترین راهبند های اتوماتیک، راهبند بازویی می باشد که با نام راهبند اهرمی نیز شناخته می‌شود که بیشتر در محل ورودی پارکینگ منازل مسکونی، فروشگاه، مراکز خرید،سازمان های دولتی و خصوصی مورد استفاده قرار می گیرد.
راهبند بازویی از دو قسمت عمده و اصلی کابین یا بدنه تشکیل می‌شود جنس بازو از آلیاژ آلومینیوم ساخته می شود تا علاوه بر وزن کم دارای استحکام زیاد باشد و در صورت وارد شدن ضربه به بازو، بازو دچار خمیدگی شود و به خود راهبند و بدنه آسیبی وارد نشود و بتوان در سریعترین زمان بازو را تعویض کرد. کابین یا بدنه از جنس آلیاژ آلومینیوم یا استیل ساخته می شود.در کابین مدار فرمان، موتور، گیربکس، یا پمپ هیدرولیک و فنر تعادل قرار دارد.


موتور

موتور وظیفه تامین نیرو در راهبند را برعهده دارد به انرژی الکتریکی را به انرژی مکانیکی تبدیل می‌کند و این نیرو توسط شفت موتور گیربکس پمپ هیدرولیک منتقل می شود و همین موضوع سبب ایجاد نیروی لازمه در راهبند میگردد.

مدار فرمان یا مدار کنترل

مدار فرمان یا مدار کنترل وظیفه کنترل عملکرد راهبند را بر عهده دارد و بر اساس فرمان های مختلفی که از ریموت کنترل و سنسور های ایمنی دریافت می کند و طبق برنامه‌های تنظیم شده در مدار فرمان بوم راهبند باز و بسته می شود.


گیربکس یا پمپ هیدرولیک

گیربکس نیروی موتور را توسط مجموعه ای از چرخ دنده ها به بازو منتقل می کند و باعث حرکت بازو به سمت بالا و پایین می شود. در پمپ هیدرولیک موتور باعث پمپ روغن از محفظه روغن به جک می شود و با حرکت پیستون در داخل جک بازوی راهبند به حرکت در می آید.

فنر بالانس یا تعادل

فنر برای کاهش نیروی برای حرکت دادن و جبران وزن بازو استفاده می شود. قسمت کمی از وزن بازو بر روی موتور و سیستم انتقال نیرو میباشد.بیشتری وزن بر روی فنر تعادل قرار می گیرد. در عمل فنر باعث می‌شود فشار کمتری به موتور وارد شود و در طولانی مدت از استهلاک موتور بکاهد.

انواع مکانیزم بوم راهبند بازویی

۱- راهبند بازویی با بوم تلسکوپی

دارای یک بازوی ساده می باشد که به صورت کشویی قابلیت افزایش یا کاهش طول از ۳ تا ۶ متر را دارد و برای محل هایی که محدودیت ارتفاع ندارند مناسب است.

۲-راهبند بازوبی با بوم تاشو ۹۰ درجه

در این مدل راهبند در زمانی که راهبند بسته است به صورت خطی صاف و همانند بوم تلسکوپی قرار دارد و زمانی که راهبند باز می‌شود بوم از وسط خم شده و به حالت ۹۰ درجه تغییر حالت می دهد در مکان‌هایی که محدودیت ارتفاع وجود دارد و امکان برخورد بوم تلسکوپی با سقف زیاد است می‌توان از بوم تاشو ۹۰ درجه استفاده کرد.


۳-راهبند بازویی با بوم تاشو ۱۸۰ درجه

از بوم ۱۸۰ درجه نیز همانند بوم تاشو ۹۰ درجه برای مکان هایی که ارتفاع سقف کم می باشد و حتی در زمان باز شدن بوم تاشو ۹۰ درجه امکان برخورد خودرو با بوم هست استفاده میشود.نحوه عملکرد این بوم به این گونه می باشد که در حالت بسته به صورت خطی است و در حالت باز از وسط خم میشود و ۱۸۰ درجه تغییر حالت میدهد و با خود راهبند هم راستا میگردد.

انواع راهبند های اتوماتیک | مجموعه ابتکار

۴-راهبند بازویی با بوم فنس دار یا حصار

راهبندهای با بوم فنس دار از یک بوم ساده و اصلی تشکیل شده است که یک تعداد نرده الومینیومی با فواصل مشخص به بوم اصلی وصل میگردد تا فضای عبور را محدود تر کند از این نوع بوم در مواردی که نیاز به امنیت بیشتر باشد یا در مواردی که نیاز به جلوگیری از عبور حیوانات باشد استفاده می گردد.

راهبندهای الکترومکانیکی 
راهبندهای الکترومکانیکی از یک موتور و گیربکس تشکیل شده است نیروی خروجی موتور به گیربکس داده می‌شود تا قدرت و سرعت ان توسط گیربکس تنظیم شود.انتهای میله راهبند و مرکز دوران آن به شفت قسمت انتقال نیرو یا جعبه‌دنده وصل می‌شود و نیروی محرکه موتور به بوم راهبند انتقال داده می‌شود. ولتاژ تغذیه موتورهای راهبند الکترومکانیکی ۲۴ ولت DC ۲۲۰ یا مستقیم یا ۲۲۰ ولت AC یا متناوب می باشد.موتورهای ۲۲۰ ولت دارای نیروی بیشتر می باشد و برای بوم های بلند و سنگین استفاده می‌شود.موتورهای ۲۴ ولت برای مکان های پر تردد استفاده می‌شود و در صورت قطع برق نیاز به کار کارکرد باشد می توان از باتری استفاده نمود.

راهبند های هیدرولیکی
نامگذاری راهبندهای هیدرولیک بر اساس نوع سیستم محرک و تامین نیروی ان می باشد سیستم محرک راهبند از یک موتور الکتریکی، پمپ روغن، محفظه روغن؛ و سیلندر روغن تشکیل شده است که با چرخش موتور روغن محفظه روغن توسط پمپ با فشار وارد سیلندر شده و با حرکت روغن در سیلندر پیستون به حرکت در می آید و با توجه به این که انتهای پیستون توسط اهرم به شفت خروجی متصل می‌باشد و شفت خروجی به میله راهبند وصل شده با حرکت پیستون در سیلندر میله راهبند بالا و پایین می‌شود.موتورهای این نوع راهبند بر اساس ولتاژ تغذیه بر دو نوع ۲۲۰ ولت و ۲۴ ولت تقسیم‌بندی می‌شود.

محتویات پک راهبند بازویی

۱- موتور و گیربکس در راهبند های الکترومکانیکی و موتور، پمپ روغن و جک هیدرولیک در راهبندهای هیدرولیکی
۲-بوم یا بازوی راهبند
۳- مدار فرمان
۴- دو عدد ریموت کنترل
۵- فلاشر یا چراغ هشدار دهنده
۶-فتوسل یا چشمی
۷-بیس پلیت یا پایه نگهدارنده راهبند
۸- پایه نگهدارنده بوم یا بازو

نکات مهم در انتخاب راهبند به منظور کاهش استهلاک راهبند و افزایش طول عمر

۱- میزان تردد در شبانه روز
۲- عرض دهانه ورودی که در مدل راهبند بازوی تلسکوپی تا ۸متر عرض دهانه پوشش داده می‌شود
۳- سرعت باز و بسته شدن راهبند
۴-قدرت موتور و توان راهبند
۵- روش خلاص کردن راهبنده جهت استفاده در مواقع قطع برق
۶- نیاز به باتری پشتیبان یا UPS
۷- امکان اتصال به سیستم های هوشمند پارکینگ از جمله سیستم دوربین مداربسته با قابلیت پلاک خوانی ،کنترل تردد و آنتن های RFID
۸-ارتفاع محل نصب راهبند

خرید راهبند اتوماتیک در اصفهان

مجموعه ابتکار با برخورداری از تنوعی منحصر به فرد و بینظیر عرضه کننده انواع راهبند در اصفهان اعم از راهبند اتوماتیک ، راهبند بازویی، راهبند پارکینگی و ...  می باشد. شما می توانید برای خرید انواع راهبند اتوماتیک در اصفهان و دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید.

خریددرب اتوماتیک شیشه ای فولدینگ در اصفهان | گروه ابتکار
نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.