advertise
درب اتوماتیک شیشه ای اسلایدینگ

تعمیر و نصب جک آرام بند در اصفهان

جک آرام بند

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و نیاز به امنیت و آرامش بیشتر در زندگی روزمره ارام بند یک وسیله کاربردی و مهم محسوب میشود.با نصب جک ارام بند بر روی درب های ورودی ساختمان و حیاط تا درصد بالایی امنیت و آسایش ساکنین ساختمان های مسکونی و اداری تامین میگردد. فلسفه طراحی و ساخت ارام بند همان طور که از نام آن مشخص است برای آرام باز و بسته شدن درب میباشد تا از ضربه زدن درب و آسیب دیدن قفل و اجزای درب جلوگیری شود.اما آرام بند به غیر از کاربردی که ذکر شد کاربرد مهم تری دارد و آن بستن درب و قفل درب میباشد.با توجه به قابلیت های ارام بند با نصب آرام بند بر روی درب های ساختمان میتوان از بسته شدن درب و قفل مطمئن شد تا امنیت ساختمان تامین گردد.
مجموعه ابتکار با در نظر گرفتن آسایش و رفاه مشتریان و حفظ امنیت ساختمان ها اقدام به فروش انواع جک آرام بند در اصفهان نموده است. این مجموعه با در نظر گرفتن بالاترین کیفیت، مناسب ترین قیمت را خدمت مشتریان عزیز عرضه نموده است.مجموعه ابتکار همچنین عرضه کننده انواع درب اتوماتیک پارکینگی، نمایندگی فروش سایبان برقی اصفهان و  همچنین درب اتوماتیک شیشه ای در اصفهان می باشد.شما میتوانید برای خرید انواع جک آرام بند با بهترین قیمت و دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما در این مجموعه تماس حاصل فرمائید. به علاوه، سایبان برقی در اصف

کاربرد های جک ارام بند

درب ورودی ساختمان و حیاط

۲-درب های لابی ساختمان

درب های ضد حریق

۴-درب سرویس بهداشتی

درب های کتابخانه

۶-درب های بیمارستان


مکانیزم عملکردی جک ارام بند

ارام بند یک وسیله هیدرولیکی مکانیکی میباشد.ارام بند از اجزای داخلی مختلفی چون فنر،پیستون ،سیلندر ،روغن هیدرولیک و شیر های کنترلی یا پیچ تنظیم سرعت تشکیل شده است.با باز کردن درب توسط کاربر انرژی لازم برای بسته شدن درب در فنر ذخیره میشود و با رها کردن درب ،فنر نیروی دخیره شده را توسط پیستون به روغن هیدرولیک منتقل میکند تا باعث بسته شدن درب گردد .با پیچ های تنظیم سرعت میتوان سرعت بسته شدن درب را کنترل نمود.باید توجه نمود با نصب ارام بند دیگر نیازی به وارد کردن فشار به درب برای بسته شدن درب نیست چون این کار باعث وارد شدن فشار به ارام بند و خراب شدن آن میشود.

نحوه عملکرد جک آرام بند درب | مجموعه ابتکار

انواع ارام بند از لحاظ سیستم عملکردی

۱-ارام بند بازویی
۲-ارام بند لولایی
۳-ارام بند کف گرد
۴-ارام بند مخفی یا توکار
۵-ارام بند ریلی

نکات مهم در انتخاب جک ارام بند

۱-وزن، عرض و ارتفاع درب
۲-عوامل محیطی و نوع جنس درب فلز یا چوب
۳-نوع قفل به کار رفته بر روی درب
۴-داخل باز شو یا بیرون باز شو بودن درب
۵-محل قرار گیری درب نسبت به دیوار

اجزای اصلی ارام بند بازویی

۱-بدنه اصلی (سیلندر روغن و فنر)
۲-بازوی اصلی
۳-بازوی ساعد
۴-پیچ تنظیم سرعت


انواع ارام بند بر اساس سرعت عملکرد

ارام بند ها به صورت کلی به ۲ دسته ارام بند ۲ سرعته و ۳ سرعته یا سه زمانه تقسیم بندی میشود.


آرام بند دو سرعته

ارام بند های دو سرعته یا دو زمانه سرعت بستن درب را در ۲ مرحله انجام میدهند به این شکل که ۸۰ درصد مسیر بستن درب را با یک سرعت و ۲۰ درصد باقی مانده مسیر رسیدن درب به چهار چوب درب را با یک سرعت دیگر طی میکنند.این ارام بند ها برای درب های با وزن سبک و متوسط و دارای قفل معمولی مناسب میباشد.

ارام بند سه سرعته

به جرات میتوان گفت بهترین نوع ارام بند بازویی برای درب های حیاطی و درب های ورودی ساختمان ارام بند های سه سرعته میباشد.این ارام بند ها سرعت بستن درب را در ۳ مرحله انجام میدهند که یک مرحله نسبت به ارام بند های دو سرعته بیشتر میباشد.به این گونه که در انتهای مسیر بسته شدن یک فشار نهایی به درب و قفل وارد میشود تا باعث بسته شدن قفل گردد.این ارام بند مناسب درب های سنگین و درب هایی که قفل لاکپشتی یا کله گاوی دارند مناسب است.چون این قفل ها در زمان بسته شدن حالت فنری دارند و برای بسته شدن نیاز به فشار بیشتر میباشد.


سایز ارام بند

آرام بند ها با توجه به وزن و عرض درب به ۷ نمره تقسیم بندی میشوند .که باید متناسب با وزن و عرض درب و کاربرد ، ارام بند مناسب با درب را انتخاب نمود تا ارام بند بهترین کارایی را داشته باشد.اگر ارام بند مناسب با درب انتخاب نگردد در بعضی موارد ارام بند ضعیف میباشد و توانایی بستن کامل درب را ندارد و یا زیاد قوی میباشد که باز کردن درب به سختی صورت میگردد.برای انتحاب ارام بند مناسب میتوانید با گروه ابتکار تماس گرفته و از مشاوره فنی ما استفاده کنید.

سایز ارام بند | مجموعه ابتکار

۱-ارام بند سایز ۱ (EN۱):برای درب های کمتر از ۲۰ کیلو گرم
۲- ارام بند سایز ۲ (EN۲):برای درب با وزن ۲۰ کیلو گرم تا ۴۰ کیلوگرم
۳- ارام بند سایز ۳ (EN۳): برای درب با وزن ۴۰ کیلو گرم تا ۶۰ کیلوگرم
۴- ارام بند سایز ۴ (EN۴): برای درب با وزن ۶۰ کیلو گرم تا ۸۰ کیلوگرم
۵- ارام بند سایز ۵ (EN۵): برای درب با وزن ۸۰ کیلو گرم تا ۱۰۰ کیلوگرم
۶- ارام بند سایز ۶ (EN۶): برای درب با وزن ۱۰۰ کیلو گرم تا ۱۲۰ کیلوگرم
۷- ارام بند سایز ۷ (EN۷): برای درب با وزن ۱۲۰ کیلو گرم تا ۱۴۰ کیلوگرم

مزایای استفاده از ارام بند 
۱-جلوگیری از سر و صدای زیادی و ضربه زدن درب
۲-افزایش طول عمر قفل ، درب و اجزای آن
۳-بسته شدن مطمئن درب و قفل
۴-صرفه جویی در مصرف انرژی
۵-جلوگیری از انتشار اتش سوزی با بسته نگه داشتن درب
۶-جلوگیری از برخورد شدید درب با افراد سالخورده و کودکان


تعمیر جک آرام بند | مجموعه ابتکار

تعمیر و سرویس ارام بند

در صورتی که در عملکرد ارام بند اختلالی مشاهده کردید و جک ارام بند عملکردی صحیح نداشته باشد باید با سرویس کار ارام بند تماس بگیرین تا در اسرع وقت مشکل بر طرف شود و ارام بند اسیب نبیند. در اکثر ارام بند ها روغن هیدرولیک وجود دارد که در اثر تغییرات دمایی هوا ممکن است عملکرد جک ارام بند دچار اختلال گردد که نیاز به تنظیم ارام بند با پیچ های تنظیم سرعت میباشد. باید توجه نمود که نباید پیچ های تنطیم سرعت را زیاد باز و بسته کرد و بیشتر از ۲ دور نچرخانید.چون امکان دارد اگرپیج ها را زیاد باز کنید روغن هیدرولیک تخلیه شود و اگر زیاد سفت کنید امکان دارد به سیستم داخلی فشار وارد شود.بهتر است برای تنطیم ارام بند از یک سرویس کار ارام بند استفاده نمایید.
میتوان گفت ارام بند یک قطعه مصرفی میباشد و یک طول عمر مفید دارد که بسته به نوع برند و کیفیت آن متفاوت است که بعضی از برند ها ی جک ارام بند از ۱ سال تا ۷ سال گارانتی دارد.به دلیل اینکه ارام بند به صورت پلم میباشد و امکان اضافه کردن و تعویض روغن ان وجود ندارد و تعمیر ان یک هزینه اضافی میباشد و باید جک ارا م بند تعویض گردد.

در صورتی که موارد زیر را مشاهده کردید ارام بند باید تعویض گردد

۱-زمانی که جک ارام بند قدرت کافی برای بستن درب را نداشته باشد و با تنظیم پیچ های سرعت مشکل بر طرف نشود.
۲-در صورتی که متوجه نشت روغن در زیر ارام بند یا روی بدنه آن شوید.

۳-در صورتی که جک ارام بند درب را محکم ببندد و ضربه بزند و با تنظیم پیج های سرعت سرعت مشکل بر طرف نشود.
۴-اگر ارام بند خاصیت فنری خود را از دست دهد امکان دارد فنر ضعیف یا شکسته شده باشد.نصب ارام بند

نصب جک ارام بند یک کار تخصصی میباشد که باید توسط تکنسین نصب جک ارام بند صورت گیرد تا ارام بند عملکردی صحیح داشته باشد و باعث خرابی ارام بند در زمان کوتاه نشود.
بعضی از عملیات هایی که در نصب ارام بند صورت میگیرد:
۱-اندازه گیری و علامت گذاری محل قرار گیری ارام بند و بازوی ارام بند که با توجه به نوع ارام بند و وزن درب متفاوت میباشد.
۲-سوراخ کردن محل پیچ های اتصال بدنه ارام بند و بازوی آن بر روی درب
۳-نصب بازوی ارام بند
۴-نصب بدنه ارام بند
۵-اتصال بازو و بدنه ارام بند به یک دیگر
۶-تنطیم سرعت بسته شدن ارام بند و تست نهایی


خرید جک آرام بند در اصفهان

مجموعه ابتکار با برخورداری از تنوعی منحصر به فرد و بینظیر عرضه کننده انواع جک آرام بند در اصفهان می باشد.این مجموعه با به کارگیری نیروهای متخصص و مجرب همواره در تلاش است تا بهترین کیفیت را خدمت مشتریان عزیز عرضه نماید. شما می توانید برای خرید انواع جک آرام بند در اصفهان و دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید.

خرید جک آرام بند در اصفهان | گروه ابتکار
king | کینگ | گروه ابتکار
viro | ویرو | گروه ابتکار
nhn | ان اچ ان | گروه ابتکار
saro global | ساروگلوبال | گروه ابتکار
geze | گزه | گروه ابتکار
ryobi | آریوبی | گروه ابتکار
cisa | سیزا | گروه ابتکار
yale |  یال | گروه ابتکار
نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.