advertise
خرید قفل برقی در اصفهان

خرید قفل برقی در اصفهان


خرید قفل برقی اصفهان

از دیر باز تا کنون امنیت یکی از ارکان مهم در زندگی بشری بوده و هست و با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی امروزه شاهد تولید ابزارهای مختلف در تامین امنیت ساختمان ها و درب های ورودی می باشیم که یکی از این ابزارها که میتوان با اضافه کردن آن به درب های ورودی امنیت ساختمان و محیط داخل را افزایش داد قفل برقی می باشد.این نوع قفل ها با توجه به تامین امنیت باعث بازو بسته کردن راحت تر درب و فراهم نمودن اسایش ساکنین شده است.قفل های برقی قابل استفاده بر روی انواع درب های چوبی ،فلزی،شیشه ای،آلومینیومی و غیره می باشند و امکان کنترل آنها با سیستم های مرکزی ،اکسس کنترل ها و آیفون های صوتی و تصویری فراهم میباشد.
قفل های برقی اکثرا با ولتاژ های ۱۲ تا ۲۴ ولت AC یا DC کار میکنند و البته تعداد کمی از قفل های برقی با ولتاژ ۲۲۰ ولت AC کار میکنند که بیشتر بر روی درب های برقی اتوماتیک نصب میگردد.
مجموعه ابتکار با در نظر گرفتن آسایش و رفاه مشتریان و حفظ امنیت ساختمان ها اقدام به فروش انواع قفل برقی اصفهان نموده است. این مجموعه با در نظر گرفتن بالاترین کیفیت، مناسب ترین قیمت را خدمت مشتریان عزیز عرضه نموده است.مجموعه ابتکار همچنین عرضه کننده انواع قفل پارکینگ در اصفهان می باشد.شما میتوانید برای خرید انواع قفل برقی اصفهان با بهترین قیمت و دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما در این مجموعه تماس حاصل فرمائید. شما همچنین می توانید انواع سایبان برقی در اصفهان را نیز از مجموعه ابتکار تهیه نمایید.

انواع قفل برقی

قفل برقی کلونی

قفل برقی کلونی از اولین قفل های برقی موجود در بازار ایران میباشد که ساخت کشور ایتالیا است .این قفل بیشتر بر روی درب های برقی اتوماتیک مورد استفاده قرار میگیرد.این قفل از یک قسمت برقی که شامل بوبین و زبانه است و یک قسمت ثابت تشکیل شده است که قسمت برقی بر روی لنگه درب و قسمت ثابت آن بر روی زمین و یا پایین چهار چوب درب نصب میگردد.البته قسمت ثابت آن را بر روی لنگه دیگر درب میتوان نصب کرد.

قفل برقی کلونی در اصفهان | مجموعه ابتکار

مزایای قفل برقی کلونی

از مزیت های این قفل میتوان به محکم بودن در برابر فشار و ضربه اشاره کرد. برای اجرای این قفل باید زیر سازی صحیح انجام شود و در نصب آن باید دقت فراوان صورت گیرد.این قفل نیاز به نگهداری و سرویس فراوان دارد 

معایب قفل برقی کلونی

زبانه این قفل ها در دسترس است که باعث کاهش امنیت درب میشود.همچنین به دلیل اینکه امکان تغییر در لولاهای درب ،چهار چوب درب و کف زمین می باشد باعث میشود قفل به درستی عمل نکند.به دلیل مشکلات و نقاط ضعف قفل کلونی استفاده از این قفل منسوخ شده است.


قفل برقی زبانه دار

این قفل مشابه قفل های زبانه دار قدیمی می باشد با این تفاوت که دیگر قسمت در بازکن زنجیری حذف شده است و همه این تجهیزات در داخل قفل تعبیه شده است.این قفل ها بر روی درب های ورودی ،درب های حیاطی و درب های برقی اتوماتیک قابل اجرا میباشد.بر روی این قفل ها یک ضامن تعبیه شده است که امکان باز کردن این قفل از داخل بدون استفاده از کلید و آیفون فراهم شده است.برای بستن این قفل نیاز به نیروی زیادی نیست و راحت بسته میشود.از معایب قفل برقی زبانه ای میتوان به در دسترس بودن زبانه آن اشاره کرد که این مشکل در قفل های کله گاوی یل به اصطلاح لاک پشتی حل شده است.

قفل برقی زبانه دار | مجموعه ابتکار

قفل برقی لاکپشتی | مجموعه ابتکار

قفل برقی لاکپشتی (کله گاوی)

قفل برقی لاک پشتی که با نام دیگر قفل کله گاوی نیز شناخنه میشود یکی از پرطرفدار ترین قفل های حیاطی موجود در بازار میباشد .این قفب که طراحی آن برای شرکت سیزا ایتالیا میباشد با توجه به مزیت های فراوان و امنیت بالا توانسته است سهم بزرگی از بازار را به خود اختصاص دهد.برخی از شرکت های داخلی هم این نمونه از قفل را تولید می کنند که میتوان به برند های یوتاب ،کاویان،اکسیناژ و کله گاوی اشاره کرد. این قفل را میتوان هم بر روی درب های ورودی حیاط و هم بر روی درب های برقی اتوماتیک نصب کرد که بیشتر بر روی درب های لولایی مورد استفاده قرار میگیرد.


انواع قفل برقی لاکپشتی

قفل های لاک پشتی در دو نوع ضامن دار و بدون ضامن تولید میشود که ازنوع ضامن دار برای درب های ورودی حیاط و از نوع بدون ضامن برای درب های برقی اتوماتیک اسنفاده میشود.در نوع ضامن دار میتوان بدون استفاده از کلید و یا آیفون از سمت داخل و با فشردن ضامن درب را باز نمود.این قفل به نحوی طراحی شده است که مغزی سمت داخل با مغزی سمت بیرون جدا میباشد.
از مغزی سمت بیرون فقط برای باز کردن قفل استفاده میشود و از مغزی داخل برای قفل نمودن ضامن استفاده میگردد.به نحوی که با قفل شدن ضامن قفل همیشه در حالت به اصطلاح سه قفله در می آید که فقط میتوان با آیفون و کلید از سمت خارج و فرمان درب برقی قفل را باز نمود.باید توجه داشت با بستن مجدد درب، قفل همچنان در حالت سه قفله قرار دارد و اگر بخواهیم قفل از حالت سه قفله بیرون بیاید باید با کلید مغزی داخل را بچرخانیم تا ضامن ازاد شود. این قفل دارای یک محافظ یا درپوش از جنس گالوانیزه میباشد به نحوی که با بستن درپوش تمام اجزای قفل از دید پنهان میشود و زبانه آن در دسترس نمی باشد. قفل کله گاوی در برابر تغییرات آب و هوایی ،فشار و ضربه مقاوم است و ازامنیت بالایی برخوردار است.


قفل مقابل برقی که با نام های قفل برابری یا قفل لادری نیز شناخته میشود از یک زبانه یا لبه متحرک ،بوبین ،و یک بدنه فلزی تشکیل شده است که همه این قطعات به هم متصل شده اند.قفل مقابل برقی در داخل چهار چوب درب و مقابل زبانه و قفل دستی درب نصب میگردد .قفل مقابل برقی قابل نصب بر روی انواع درب های فلزی ،چوبی ،استیل و آلومینیومی میباشد.این قفل را میتوان به آیفون تصویری ،سیستم های اکسس کنترل و ریموت کنترل متصل نمود.عملکرد قفل مقابل برقی به این صورت است که با برق دار شدن لحظه ای قفل ،زبانه قفل یا لبه آن آزاد میشود که با فشار به درب ،قفل باز می گردد.
با بستن مجدد درب زبانه قفل ریست میشود و درب قفل میگردد.در اکثر قفل های مقابل برقی یک ضامن تعبیه شده است که این ضامن دو حالت قفل و دستی دارد که با قرار دادن در حالت دستی زبانه قفل مقابل برقی آزاد میشود و درب را میتوان به صورت دستی باز و بسته نمود .این ضامن در مواقع قطع برق و مواقع اضطراری مورد استفاده قرار میگیرد.به غیر از باز کردن قفل مقابل برقی با برق ،میتوان با دستگیره و کلید قفل را باز نمود .در مواقعی که نیاز به امنیت بیشتر است میتوان دستگیره درب را حذف کرد و قفل را با سیستم های اکسس کنترل یا ریموت باز نمود.

قفل مقابل برقی | مجموعه ابتکار

قفل شفتی یا بولت

قفل های شفتی قابل استفاده بر روی درب های مختلف میباشد و از امنیت بالای بر خوردار است .این قفل بیشتر بر روی درب های لولایی استفاده میشود.این قفل از یک قسمت مگنت یا شفت و یک صفحه مقابل تشکیل شده است.این قفل در سیستم های اکسس کنترل کاربرد زیادی دارد .قفل های ضامن آهن ربایی یا همان شفتی دارای سه مدل ۲ سیمه ،۵ سیمه و ۸سیمه میباشد .برای اتصال قفل به سیستم های اکسس کنترل یا اینترلاک اگر نیاز باشد از وضعیت درب اطلاع پیدا کرد باید قفل های بولت ۵ یا ۸ سیمه تهیه نمود .
قفل های شفتی در ۲ مدل روکار و توکار تولید میشود .از قفل های شفتی روکار بیشتر بر روی درب های شیشه ای استفاده میشود و از قفل های شفتی توکار برای درب های فلزی ،چوبی ،استیل یا آلومینیومی استفاده میگردد.نحوه عملکرد قفل بولت به این صورت است که اگر بخواهیم درب در حالت قفل قرار گیرد باید درب را با دست در حالت بسته قرار دهیم تا با قرار گرفتن قسمت اصلی قفل با صفحه مقابل آن شفت یا بولت به صورت اتوماتیک آزاد شود و شفت داخل درب قرار گیرد در این صورت درب قفل میشود.برای بازکردن قفل هم لازم است با ریموت کنترل یا شستی یا سیستم اکسس کنترل به قفل فرمان داد تا شفت قفل به سمت داخل قفل حرکت کند و درب باز شود.در این مدل از قفل باید همیشه برق قفل وصل باشد یا به اصطلاح به صورت NC یا نرمال کلوز وصل شود.


عملکرد قفل های شفتی در زمان قطع برق به دو صورت Fail Safe و Fail Secure تقسیم بندی میشود:


۱-Fail Safe

در این مدل از قفل شفتی اگر برق قطع شود قفل آزاد میشود و میتوان درب را به صورت دستی باز و بسته نمود .این قفل ها به دلیل امنیت بالایی که برخوردار می باشد بیشتر برای مکان های عمومی که نیاز به ایمنی بیشتری دارند استفاده میشود

۲-Fail Secure

در این مدل از قفل شفتی ،یک مغزی کلید خور بر روی آن نصب میشود. اگر برق قطع شود قفل درهمان وضعیت می ماند و قفل آزاد نمیشود و باید قفل را با کلید و یا دستگیره داخلی، قفل را باز نمود و برای مکان هایی که نیاز به امنیت دارند مانند بانک ،طلا فروشی و .. استفاده میشود.

قفل مگنتی یا قفل الکترومغناطیسی
قفل مگنتی از دو قسمت تشکیل شده است که یک قسمت شامل مدار الکتریکی و مگنت میباشد و قسمت دیگر که مقابل آن قرار میگیرد و شامل یک قطعه فلزی با براکت مخصوص نصب میباشد .قسمت اصلی قفل بر روی چهار چوب درب و قسمت مقابل آن بر روی لنگه درب نصب میگردد.عملکرد این قفل بر اساس خاصیت مغناطیسی و جاذبه میباشد .قفل الکترو مغناطیسی از جمله قفل های پرکاربرد محسوب میشود و نصب آن نیاز به تغییرات در درب نیست و بر روی انواع درب های فلزی ،چوبی ،آلومینیومی و شیشه ای قابل نصب میباشد.
عملکرد این قفل به این صورت است که باید برق به صورت دائم به قفل وصل باشد تا سیم پیچ قفل به صورت یک آهن ربا تبدیل گردد و باعث جذب قسمت فلزی مقابل خود شود.برای باز کردن قفل مگنتی کافی است جریان برق برای یک لحظه قطع شود.باید توجه این قفل امکان اتصال به سیستم های اکسس کنترل و ریموتی را دارد و میتوان با آیفون قفل را باز نمود.در صورت قطع برق قفل الکترو مغناطیسی باز خواهد شد و به اصطلاح Fail Safe میباشد و برای مکان های عمومی یا مکان هایی که نیاز به ایمنی بیشتر میباشد مورد استفاده قرار میگیرد.

نصب قفل برقی

نصب قفل برقی یک کار تخصصی میباشد و باید توسط نصاب قفل برقی صورت گیرد زیرا نصب آن باید به نحوی باشد که امنیت درب ورودی و یا ساختمان را به درستی تامین نماید به همین دلیل نصب آن میبایست با دقت فراوان صورت گیرد .شما میتوانید برای نصب قفل برقی با گروه ابتکار تماس گرفته و از خدمات متمایز مجموعه ما بهره مند شوید.

نصب قفل برقی در اصفهان  | مجموعه ابتکار
CISA | سیزا | گروه ابتکار
VIRO | ویرو  | گروه ابتکار
SARO GLOBAL | سارو گلوبال | گروه ابتکار
YALE | یائه | گروه ابتکار

مراحل نصب قفل برقی لاک پشتی

۱-اگر بر روی درب قفل قدیمی وجود دارد ابتدا باید پیچ های آن را باز کنید و یا اگر پایه قفل جوشکاری شده باشد باید با فرز پایه های قفل را از درب جدا کنید.
۲-پایه های قفل جدید را بر روی درب پیچ کنید و یا در صورت امکان بهتراست پایه های قفل به درب جوشکاری شود تا محکم تر شود.
۳-مرحله بعد سیم کشی قفل است در صورت امکان برای زیبایی ظاهری درب ،سیم را از داخل پروفیل درب عبور دهید و به نحوی باشد که سیم با باز و بسته شدن درب قطع نگردد.
۴-قسمت اصلی قفل و زبانه مقابل آن را بر روی پایه های قفل با پیچ وصل کنید .قبل از اتصال سیم به قفل صحت عملکرد قفل را به صورت دستی با چندین بار باز و بسته نمودن بررسی نمایید .
۵-بعد از اینکه قفل عملکرد درستی داشت ۲ سر سیم را به بوبین قفل وصل کنید و این بار عملکرد قفل را به صورت برقی و با زدن دکمه در باز کن آیفون امتحان کنید .
۶-در مرحله آخر و تست نهایی محافظ یا کاور قفل را با پیچ به قفل متصل نمایید.

تعمیر قفل برقی

تعمییر قفل برقی شامل مراحل مختلفی چون بررسی اولیه ،عیب یابی و رفع عیب میباشد.تعمیر قفل برقی یک کار حساس و تخصصی است و باید توسط افراد آموزش دیده صورت گیرد تا از وارد شدن خسارت های احتمالی به قفل برقی و قطعات الکتریکی جلوگیری شود.تعمیر کار قفل برقی باید با علل خرابی قفل برقی کاملا آشنا باشد و در اسرع وقت رفع عیب نماید چون اگرتعمیر قفل در اسرع وقت صورت نگیرد امنیت ساختمان به خطر می افتد.قفل برقی مانند بسیاری از وسایل دیگر دارای عمر مفید میباشد و در صورت تمام شدن عمر مفید، قفل برقی باید تعویض گردد.اما اگردر مدت زمان کوتاه قفل دچار خرابی شود باید دلایل آن بررسی و قفل تعمیر گردد.

تعمیر قفل برقی در اصفهان  | مجموعه ابتکار

دلایل عمده خرابی قفل برقی

از دلایل عمده خرابی قفل برقی میتوان به موارد زیر اشاره نمود:


۱-کار نکردن قفل برقی با برق ۱۲ ولت و آیفون

ابتدا باید برق ۲۲۰ ولت ورودی ترانس آیفون را چک کنید و مطمئن شوید سیم قفل برقی وصل باشد و در طول مسیر قطع نشده باشد.در مرحله بعد چک کنید دکمه دربازکن روی مانیتور آیفون به درستی کار می کند.در صورتی که با بررسی مراحل بالا مشکل برطرف نشد میتواند مشکل از بوبین قفل برقی یا برد داخل آیفون باشد که باید توسط تعمیرکار قفل و آیفون تماس گرفته تا مشکل بررسی شود و رفع عیب صورت گیرد.

۲-قفل برقی با وارد کردن فشار و یا ضربه باز میشود و به درستی قفل نمیگردد

این مشکل میتواند از زبانه قفل باشد که به درستی در جای خود قرار نمیگیرد.در مرحله اول مطمئن شوید چیزی بین درب یا زبانه قفل قرار نگرفته باشد در صورتی که چیزی بین درب و زبانه نبود میتواند مشکل از سیستم داخلی قفل و زبانه باشد که میبایست توسط تعمیر کار قفل برقی بررسی شود.


۳-درب را باید محکم و با ضربه ببندیم تا درب قفل شود

در مرحله اول چک کنید که لنگه درب به جایی گیر نباشد یا از رگلاژ خارج نشده باشد .در صورتی که درب از رگلاژ خارج شده بود باید توسط یک آهنگر درب اصلاح شود.

۴-ضامن یا شاسی روی قفل کار نمی کند

در مرحله اول چک کنید که ضامن با کلید قفل نشده باشد .در صورتی که ضامن آزاد بود وبا فشار دادن ضامن، قفل باز نشد احتمال دارد فنر و یا ضامن از داخل شکسته باشد که این کار باید توسط یک تعمیر کار حرفه ای بررسی شود .


قیمت قفل برقی در اصفهان

قیمت قفل برقی در اصفهان به عوامل مختلف و متعددی بستگی دارد. از جمله این عوامل میتوان به نوع قفل برقی،کاربرد قفل برقی،شرایط محیطی و هزینه نصب آن اشاره کرد.شما میتوانید برای اطلاع از قیمت انواع قفل برقی با گروه ابتکار تماس گرفته و با مشاوره با کارشناسان ما ،قفل برقی مورد نیاز خود را با مناسب ترین قیمت و بالاترین کیفیت خریداری نمائید.

قیمت قفل برقی در اصفهان | مجموعه ابتکار
نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.